Każdy z nas codziennie korzysta z umywalki w naszej przepięknej łazience. Kształtów i materiałów oraz sposobów mocowania istnieją dziesiątki, o ile nie setki… Lub nawet tysiące. Jednak najczęściej spotykamy umywalki, które są mocowane do ściany. Opiszę Wam dziś właśnie taki zestaw do mocowania umywalki, który jest wręcz idealny do każdej tego typu ceramiki.

Zestaw do mocowania umywalki
Zestaw do mocowania umywalki

Zestaw montażowy zawierający śruby do umywalki, o wysokiej jakości wykonania, ma w swojej ofercie kartuski Frankopol.

Komplet stanowią dwie śruby M8x140 do mocowania umywalki,  dwa kołki , dwie podkładki metalowe oraz nakrętki na śruby. W skład zestawu wchodzą również dwie plastykowe uszczelko-podkładki.  Średnica koła plastykowej podkładki jest zawsze o ok. 4 mm większa od średnicy śruby właściwej, np. jeżeli śruba posiada średnicę M8 to otwór na kołek jest 12 mm. Taka podkładka powoduje, że w trakcie przykręcania nakrętki, plastykowa podkładka wchodzi w otwór na mocowanie w umywalce, ale jednocześnie zabezpiecza ceramikę przed wyszczerbieniem śrubą kołka lub pęknięciem, spowodowanym dokręcaniem nakrętki.

Mocowanie jest przydatnym elementem umożliwiającym przeprowadzenie montażu umywalki. Za jego pomocą można z łatwością zawiesić umywalkę na każdej powierzchni. Produkt został wykonany z elastycznego i trwałego materiału, dzięki czemu zamontowany element będzie mocno i pewnie przymocowany do ściany. Polipropylen, z którego jest wykonana uszczelko-podkładka, charakteryzuje się dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie kwasów. Śruba mocująca stworzono wkrętak jest ocynkowana, co zapewni jej ochronę przed szkodliwym działaniem wilgoci.

Produkt można montować na każdej gładkiej ścianie, wykonanej z dowolnego materiału jak np. cegła, pustak, płyta GK itd. Dzięki temu zestaw ten nadaje się do zastosowań w każdej łazience posiadającej płaską i gładką ścianę.