Lustro w łazience, zwłaszcza niewielkiej, jest bardzo potrzebne. Nie tylko pozwala skontrolować wygląd twarzy o poranku, ale również powiększa optycznie pomieszczenie. Kiedy mamy do dyspozycji nowe mieszkanie, możemy wkomponować lustro w ścianę i je przykleić do niej. Gorzej kiedy np. wynajmujemy mieszkanie, albo kupiliśmy je, ale z jakichś powodów nie możemy (lub nie chcemy) przerabiać ściany aby zamocować na niej lustro.

Proste mocowanie lustra do ścianyW takim wypadku najlepszym sposobem jest po prostu przymocowanie lustra kołkami do ściany, w tym momencie nie ma znaczenia z czego jest ona wykonana. Wiercimy po prostu odpowiednią ilość otworów na kołki w ścianie. Oczywiście dobrze by było, gdyby lustro miało już fabrycznie przygotowane otwory do zamontowania. Jeśli nie ma takich otworów, a nie możemy lub nie potrafimy wykonać takich otworów, wcale nie jest konieczne kupowanie nowego lustra z otworami lub zawieszkami.

Ostatnio w ofercie Kartuskiego Frankopolu pojawiły się specjalne zestawy składające się z plastykowej tulejki dystansowej i chromowanej zaślepki  do mocowania luster. Są one tak skonstruowane, że można ich użyć zarówno do zamocowania lustra które posiada odpowiednie otwory, jak i można kołki zamontować pod lustrem (i nad nim).