Mamy już nowy, 2020 rok, pora więc zająć się czymś nowym, do tej pory nieobecnym w ofercie kartuskiego Frankopolu.  Nowością w ich ofercie mają być nowoczesne, metalowe meble. Właściwie to nie metalowe, lecz nowoczesne, metalowe meble – loftowe i nie tylko.

Wystarczy poszukać kilku inspiracji w internecie dotyczących wyposażania nowych mieszkań czy domów a z łatwością zauważymy, że od dłuższego czasu coraz popularniejsze są (nie tylko wśród projektantów) nowoczesne meble industrialne (loftowe). Ich nowość polega na tym, że w odróżnieniu od dotychczas sprzedawanych mebli, nie są wykonane w całości z drewna czy przeróżnych kompozytów. Można w skrócie powiedzieć, że są to meble posiadające podstawę lub główne konstrukcyjne części wykonane z elementów żelaznych (najczęściej stalowych). Meble te najczęściej wyglądają jak lekkie, szkieletowe konstrukcje, ale z racji materiału z jakiego najczęściej są wykonywane posiadają wytrzymałość większą niż nasze tradycyjne meble. Połączenie stalowej konstrukcji i drewnianej części mebla jest bardzo trwałe i łatwe do wykonania. Najczęściej całość jest połączona ze sobą za pomocą tradycyjnych śrub do drewna, więc nie ma z tym żadnego problemu! Mogą to być wkręty euro, zwykłe wkręty tzw. uniwersalne oraz typowe wkręty do drewna.

Z jakiego powodu te meble są tak popularne?

Powód jest dość prosty. Co raz częściej jesteśmy zmęczeni tzw. „sztampowymi” projektami mebli, które są wykonane „z papieru, żywicy i kompozytów” a po kilku latach rozklejają się lub całkiem rozpadają. W końcu takie meble najczęściej kosztowały nas całkiem spore pieniądze (bo nowoczesny, trendy design musi przecież kosztować). W wypadku mebli industrialnych mamy do czynienia z wytrzymałym materiałem podstawy (nie jest łatwo zniszczyć metalowe nogi od stołu czy stalową podstawę łóżka) a drewniane elementy mogą zostać dość łatwo naprawione czy wymienione na nowe. Te cechy stanowią, że takie meble najprawdopodobniej zagoszczą w naszych mieszkaniach na dłużej, niejednokrotnie również nie są najtańszymi, ale materiał z którego je wykonano daje nadzieję na długą i bezproblemową ich eksploatację.