Jak pisałam ostatnio, mamy już nowy, 2020 rok, więc zajmiemy się czymś nowym, do tej pory nieobecnym w ofercie kartuskiego Frankopolu. Przeglądając katalogi różnych producentów zawsze natrafimy na tego rodzaju meble, co jeszcze kilka lat temu się praktycznie nie zdarzało. Nowoczesne, metalowe meble – loftowe i nie tylko stały się codziennością.

Wystarczy zajrzeć na strony internetowe sklepów meblowych, designerów czy (niekoniecznie bardzo popularnych) projektantów. Można tam obejrzeć mnóstwo niesamowitych mebli, o których jeszcze niedawno nikt by nawet marzył, ponieważ kiedyś po prostu projektowano je w całkiem inny sposób. Przecież metalowe konstrukcje tworzymy już od dziesiątek lat, drewno i metal obrabiamy masowo w każdy możliwy sposób. Jednak niedawno pokazały się projekty nowoczesnych mebli wykonanych z zastosowaniem żywic (naturalnych i nie tylko) oraz wszelkiego rodzaju mieszanek żywic czy lakierów i utwardzaczy, doskonale współgrających kompozycyjnie z materiałami naturalnymi.

Dziś postanowiłam pokazać Wam bardzo piękne, ale nietypowe i niespotykane jeszcze u nas masowo meble wykonane z takich własnie materiałów. Wszystkie poniższe zdjęcia pochodzą z serwisu ETSY, w którym można te właśnie meble zakupić. Okazuje się, że nie są one wcale aż tak bardzo drogie, dwa czy trzy tysiące złotych za piękny i niepowtarzalny mebel, nie okazuje się zbyt wielka ekstrawagancją. Po obejrzeniu takich zdjęć zaczynam mieć nadzieję, że we Frankopolu niedługo będzie można zakupić bardzo podobne meble, nawet jeśli nie tak piękne jak te wykonane przez zagranicznych projektantów – artystów, to z pewnością tak samo solidnie wykonane i dostępne do kupienia w ich sklepie.