Już za miesiąc będziemy obchodzili święta Bożego Narodzenia. Wielu z nas będzie chciało w te dni wygodnie się rozsiąść w fotelu czy na kanapie. A pomyśleliście kiedyś w jaki sposób są połączone te nasze ulubione fotele i kanapy?

Oczywiście elementy mebli tapicerskich są łączone na przeróżne sposoby, ale bardzo często mają tu zastosowanie tzw. nakrętki pazurkowe. Stanowią one doskonałą bazę pod praktyczną śrubę, która spaja drewniany szkielet mebla. Każdy profesjonalista zajmujący się produkcją mebli tapicerowanych wie, że wykorzystanie trwałych elementów montażowych zapewnia konstrukcji stabilność. Nakrętki pazurkowe są wyjątkowo proste w montażu, dla tego też nakrętki te znajdują zastosowanie nie tylko w produkcji mebli tapicerowanych, ale też w ich naprawie.

Meble łączone przy użyciu właśnie takich nakrętek są niezwykle trwałe i odporne na odkształcenia, połamania i inne uszkodzenia. Konstrukcja zmontowana za pomocą nakrętek pazurkowych okazuje się o wiele solidniejsza niż np. konstrukcja klejona bądź zbita ze zwykłych gwoździ. Nakrętki te są nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale też odporne chociażby na wilgoć. Wiadomo, że takie nakrętki tkwią wewnątrz mebli więc chociażby z tego powodu wilgoć panująca w otoczeniu ma do nich utrudniony dostęp. To jeszcze uodparnia takie łączenia na uszkodzenia.

W ofercie firmy Frankopol znajdziecie takie właśnie nakrętki pazurkowe i myślę, że warto pamiętać o tym przy okazji przedświątecznych remontów ulubionych foteli czy kanap.