Czy wiecie, co łączy wszystkie kuchnie w największym możliwym stopniu ?? Zresztą nie tylko kuchnie ale i pokoje, korytarze, a nawet piwnice.

Czasami, podczas letniego odpoczynku nachodzą mnie takie właśnie pytania. Otóż elementem łączącym te wszystkie pomieszczenia, są właśnie wszelkiego typu łączenia metalowe, czyli nasze zwykłe śruby. Oczywiście istnieją przeróżne gatunki wkrętów i rodzaje ich zastosowania, jednak ogromna większość elementów z którymi spotykamy się „na co dzień”, to właśnie elementy (najczęściej drewniane) łączone wkrętami. Zerknijcie na poniższe zdjęcia i powiedzcie, czy da się wyposażyć te wszystkie kuchnie bez użycia wkrętów, nakrętek czy podkładek?

Pomijając fakt, że do wyrobu mebli (oprócz kołków) używamy mnóstwo przeróżnych gatunków wkrętów, używamy ich coraz częściej do budowy domów. Korzystamy przy konstrukcji domu z łączników metalowych do scalania poszczególnych jego elementów, używamy też całego mnóstwa wkrętów do płyt gipsowo kartonowych. Mocowanie wszelkich uchwytów czy wieszaków również nie jest bez nich możliwe.